Omítky ThermoUm

Vnější tepelně izolační omítky ThermoUm

Tepelně izolační omítka ThermoUm je velmi vhodná pro fasádní omítání cihlových, betonových, železobetonových, porobetonových, skleněných, dřevěných a kovových podkladů. ThermoUM je vhodný pro omítání pemzových i sádrokartonových podkladů, které mají jednoduchý i složitý tvar. Díky své objemové hmotnosti dovede velmi dobře eliminovat objemové změny podkladových materiálů a proto je vhodný jako finální povrchová úprava pro tepelně izolační zdivo jako např. Ytong.

Nová generace tepelně-izolačních omítek ThermoUm je ve srovnání se stávajícímí omítkami více než 3x lehčí, objemová hmotnost je podle druhu 340-380 kg/m3. Omítka vám díky své mimořádně nízké objemové hmotnosti zajištuje výraznou úsporu tepla. Součinitel tepelné vodivosti je již po 28 dnech od nanesení 0,085 W/mK, po 120 dnech od nanesení dochází k plnému vyzrání fasády a součinitel tepelné vodivosti je 0,075 W/mK .

Naše fasáda vám zajistí plnou ochranu před všemi atmosférickými vlivy. Díky svým vodoodpudivým vlastnostem (koeficient absorbce vody je méně než 3 % za 120 dnů přítomnosti ve vodě, fakticky vytvoří "pláštěnku" okolo budovy) a díky svým difuzním vlastnostem (koeficient propustnosti vodních par = 7) napomáhá ThermoUm rychle odstranit vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísni na povrchu i uvnitř konstrukce. (*po 28 dnech)

Řada fasádních materiálů ThermoUm je velmi vhodná nejen jako alternativa pro zlepšení komfortu vašeho bydlení (zateplení vaší nemovitosti), ale zároveň získáte nový kabát domu, který vaši nemovitost zaštítí před všemi povětrnostními vlivy.