Obklad

Ohebný kamenný obklad DELAP

 

Je to speciální ohebný obklad pro venkovní i vnitřní použití, pro celé stěny, sokly, sloupy a pod. Vytváří vysoce dekorativní velmi odolný povrch.


 

alpok - typ -skálaantik - typ - skálacyprus - typ - skálakorál - typ - kámenkorál - typ - skálakréta - typ - skálaobklad - bouraná cihlaobklad - cihla ozdobnáobklady - cihla ozdobná

 


 

NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ OBKLADU DELAP

1. Povrch omítky musí být rovný, suchý a stabilní, nemastný a mrazuvzdorný

2. Minimální teplota při obkládání má být + 5 °C, maximální + 30 °C. Čerstvý obklad chraňte před deštěm. Při obkládání rohů v chladném počasí doporučujeme zadní část obkladu mírně nahřát - např. zapalovačem.

3. Lepidlo nanášíme v tloušťce 3 mm na menší plochu / cca 1m2 / ozubenou stěrkou. Lepí se klasickými lepidly na obklady - např. Mapei, Betonol, Baukleber a Knauf atd. Na všechny druhy obkladů můžete použít jak bílé,tak i šedé lepidlo podle toho, jaký chcete docílit  vzhled. Spáry vyplníme stejným lepidlem.

4. Při nalepování obkladů dejte pozor na vodorovné a svislé umístnění. Tloušťka obkladů je rozdílná v rozmezí 3 - 4 mm, čímž dosáhneme přírodní efekt.

5. Obklad vtlačíme do lepidla tak, aby lepidlo bylo vytlačeno na okrajích. Dbejte na to aby pod celou plochou obkladu bylo lepidlo, neboť jen tak obklad řádně přilne a vytvrdne.

6. Spárování začneme dokud lepidlo mezi jednotlivými obklady je měkké / asi po nanesení 1 m2 /. Na spárování použijeme silný štětec s krátkou srstí nebo zubní kartáček. Spárovací materiál musí sahat až po krycí fólii. Spárování bude lépe vypadat, když přejedeme spáry ještě jednou mokrým štětcem.

7. Po uschnutí lepidla / cca po 1 hodině nebo dle počasí / odstraníme ochrannou fólii.