Thermo omítky

ThermoUm, vnitřní a vnější omítky

Tepelně izolační omítka ThermoUm je velmi vhodná pro fasádní omítání cihlových, betonových, železobetonových, porobetonových, skleněných, dřevěných a kovových podkladů. ThermoUm se hodí k omítání pemzových i sádrokartonových podkladů, které mají jednoduchý i složitý tvar. Díky své objemové hmotnosti dovede velmi dobře eliminovat objemové změny podkladových materiálů, a proto je vhodný jako finální povrchová úprava pro tepelně izolační zdivo jako např. Ytong.

 

ThermoUM® Xtra, vnitřní a vnější omítky

Tepelně izolační omítky řady thermoum® Xtra jsou velmi vhodné pro omítání cihelných, pórobetonových, betonových a dalších druhů podkladů, včetně smíšeného zdiva a podkladů, které mají složitý tvar. Díky své nízké objemové hmotnosti a nízkému modulu pružnosti dovede omítka eliminovat objemové změny podkladu, a tak nevznikají v omítce trhliny. Zrnitost této omítky je do 2 mm.

 

ThermoIN, vnitřní a vnější izolační štukové omítky - jemná frakce

ThermoIn díky svým kapilárně aktivním vlastnostem vytváří zdravé a příjemné klima pro bydlení. Používá se pro fasádní a vnitřní omítání, jako povrchová uprava materiálu ThermoUm a ThermoSan. Použití jemné štukové omítky ThermoIn zajišťuje nezanedbatelnou úsporu tepla. Díky svým kapilárně aktivním vlastnostem vytváří zdravé a příjemné klima pro bydlení.

 

ThermoSan, sanační a izolační omítky v jednom

Sanační omítka ThermoSan je vhodná pro použití ve vnějším i vnitřním prostředí. Poskytuje ochranu před všemi atmosférickými vlivy. Díky svým vodoodpudivým a difúzním vlastnostem pomáhá ThermoSan rychle odstranit vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísní na povrchu stěn i uvnitř stavební konstrukce. Použití sanační omítky ThermoSan zajišťuje současně sanaci a izolaci v jednom. Díky svým kapilárně aktivním vlastnostem vytváří zdravé a příjemné klima pro bydlení.

 

Jak to funguje v praxi